Šis pastatų šiltinimo būdas neišleidžia namų šilumos į lauką, sumažina sąskaitas už šildymą ir sunaudojamą anglies kiekį. Taip pat tai vienas papraščiausių izoliacijos diegimo būdų.
Kaip veikia oro tarpo šiltinimo būdas?
Oras veikia kaip natūralus izoliatorius, kitaip tariant, šiluma nekeliauja oru labai lengvai. Visi žinome, kad geriausias būdas išlaikyti savo kūno temperatūrą šiltą, reikia dėvėti daugiau drabužių. Taip yra todėl, kad drabužių sluoksniai nepraleidžia išorinio oro sluoksnio. Panašiu principu veikia ir sienų apšiltinimas. Tuščių ertmių sienose užpildymas specialiomis termoizoliacinėmis medžiagomis apsaugo pastato vidų nuo šalčio ir šilumos praradimo.
Prieš nuspręsdami savo namuose šiltinti oro tarpus, Jūs turite žinoti ar Jūsų pastatas turi tuos tarpus. Žmonės pradėjo statyti tokius namus nuo 1920 metų (nors kai kurie namai su oro tarpais buvo pastatyti ir 1900-aisiais). Tokia statybs praktika buvo sėkmingai taikoma iki maždaug 1980 metų vidurio, kada statybos taisyklės nustatė, kad visi nauji namai turi būti pastatyti su izoliacinėmis medžiagomis sienų viduje. Taigi, jeigu Jūsu namas yra pastatytas 1920 – 1980 metais, yra didelė tikimybė, kad pastatas turi tuščias ertmes. Jei nesate tikri dėl savo namo amžiaus, pažvelkite į sienų storį – jei storis didesnis nei 260 milimetrų, tuomet greičiausiai sienos turi tarpus. Jei nesate tikri, ar ankstesnis pastato savininkas dar neužpildė oro tarpų sienose, reikia atidžiau pažvelgti į išorines sienas. Jei sienos buvo šiltinamos, Jūs pamatysite keletą nedidelių gręžimo skylių tarp plytų skiedinio. Tai vietos, kuriose montuotojai įpurškė izoliacines medžiagas.
Kokius privalumus suteiks oro tarpo šiltinimas?
Oro tarpo šiltinimas suteiks Jūsų namams daug privalumų, nes veiks kaip barjeras, mažinantis šilumos perdavimo greitį visoje sienoje. Tai suteiks daugiau efektyvumo, nei neužpildytos sienos. Galėsite pajausti, kad žiemą namuose bus šilčiau, nes šiluma išliks ilgiau. Dėl sumažėjusių šilumos poreikių sumažės sąskaitos už šildymą. Taip pat karštuoju sezonu, pajausite didesnį komfortą, nes izoliuotos sienos sumažina karštį, kuris sklinda iš lauko. Na ir žinoma, Jūs prisidėsite prie aplinkos išsaugojimo, nes yra sumažinamas CO2 deginimo kiekis.