Categories
Statyba

Vėdinimo sistemos tualetuose ir vonios kambariuose – rekomendacijos

Ko gero visiems žinoma, jog tualetas – tai tokia patalpa, kurioje yra būtina įrengti tinkamą vėdinimo sistemą. Ši tema gali būti neaktuali tik tiems, kurių tualetuose yra kitos galimybės vėdinti patalpas – dažniausiai nedideli langeliai ar orlaidės. Tačiau kitais atvejais vėdinimo sistemos yra būtina tualeto patalpos dalis. Nesant tokių sistemų, patalpose gali pradėti rinktis drėgmė, pelėsiai, o taip pat ir pavojingos bakterijos. Todėl tiek tualetą, tiek vonios patalpą, būtina vėdinti.

vėdinimo sistemosTaigi, tinkamos vėdinimo sistemos įrengimas yra būtinas, tačiau neretai gyvenamuosiuose namuose tokios sistemos įrengtos nepilnai arba nesilaikant reikalavimų. Dar prastesnė situacija yra laikino apgyvendinimo patalpose, tokiose kaip viešbučiai, moteliai ir panašiose vietose. Tad šiame straipsnyje pateiksime keletą rekomendacijų, kurios galbūt padės išvengti nesklandumų, susijusių su netinkamu tokių patalpų vėdinimu.

Jei neturite galimybės pakeisti ar atnaujinti vėdinimo sistemos tualete, pasirūpinkite, kad klozetai visuomet būtų laikomi uždari. Nedidelėse patalpose net ir nesmarkus vandens garavimas gali sukelti nemalonių pasekmių, tokių kaip pelėsiai ar grybelis. Lygiai tas pats pasakytina apie vonios patalpas. Iš dušo ar vonios garų susidaręs kondensatas gali įsitvirtinti ant paviršių ir juos pažeisti. Taip pat esant galimybėms pasistenkite laikyti praviras duris – tai būdų idealiausias sprendimas.

Nusprendus pasikeisti vėdinimo sistemą reikėtų apmąstyti gamintojų pasirinkimą. Labiausiai tiktų rinktis gamintojus, veiklą vykdančius šaltesnio ir šlapesnio klimato šalyse, mat atvirkštiniu atveju gaminiai gali būtu netinkami Lietuvos klimato sąlygoms.

Įsirengiant ventiliacinę angą, reikėtų pasistengti, kad ji būtų įmontuota kaip įmanoma aukščiau, arčiau lubų, kadangi aukščiausiose patalpų vietose labiausiai kaupiasi šiluma ir drėgmė. Taip pat būtų gerai, jog tokia anga būtų priešais oro patekimo kanalą (tai gali būti durys, turinčios platesnį plyšį apačioje ar speciali anga jose). Šiuo būdu būtų užtikrinta kryžminė ventiliacija, t.y. oras cirkuliuotų ne tik kuriame nors viename lygmenyje. Tad tokiu atveju nebūtų svarbu kurioje patalpų vietoje įrengti klozetai, dušai ar kita santechnika, nes oro srautas pasiskirstytų po visą patalpą.

Jei gyvenate nuosavame name, turinčiame nenaudojamą palėpę arba jei stogas pilnai neužpildytas apšiltinimo medžiagos, o yra pralaidus orui, ventiliacijos angą galima išvesti į stogą. Jei tarpas tarp lubų ir stogo pakankamai ventiliuojasi, puikiai apsieisite ir su tokio tipo ventiliacija. Tokia ventiliacinė sistema turi savų privalumų – šaltuoju metų laiku į tualeto ar vonios patalpas nepatenka šaltis, o šiltuoju – patalpa pernelyg neįkaista.