Tvarkingas automobilio stiklas – tai ne tik kokybiškos transporto priemonės eksploatacijos ženklas. Be savo pagrindinės funkcijos automobilio stiklas gerina matomumą važiuojant prastomis oro sąlygomis, mažina šviesos atspindžius, slopina triukšmą ir t. t. Jei ant stiklo atsiranda įdauža ar įbrėžimas, laukti nereikėtų. Šios srities ekspertai primena – keičiame automobilių stiklus tik tuomet, kai ši procedūra yra neišvengiama; laiku kreipdamiesi į specialistą išvengsite didelių išlaidų, kadangi stiklas bus greitai ir lengvai suremontuotas.
Kada stiklas remontuojamas, kada keičiamas nauju?
Visų pirma reikėtų žinoti, kad automobilio stiklo keitimas yra gan brangus sprendimas. Be to, šiuolaikiniai stiklai ir novatoriškos technologijos užtikrina kokybiškus remonto ir stiklo taisymo darbus, pvz., jei nedidelis akmenukas atsimuša į priekinį stiklą, paprastai įskyla tik išorinis jo sluoksnis, todėl toks pažeidimas gali būti lengvai ir greitai pašalinamas. Daugelis vairuotojų mano, kas suremontuotas stiklas nebegali užtikrinti tinkamos eksploatacijos, tačiau šios srities ekspertai teigia priešingai – jei remonto darbai atliekami profesionaliai, stiklas tampa toks pats tvirtas, kaip ir buvo prieš tai. Iš kitos pusės, jei pažeidimas nėra pašalinamas laiku, jis gali plėstis ir apimti visą stiklą. Tuomet stiklo keitimas tampa nebeišvengiama procedūra.
Senas stiklas keičiamas nauju tuomet, kai ant jo esantis pažeidimas negali būti tvarkingai suremontuojamas. Žinoma, svarbu įvertinti ir gaminio amžių. Kartais net ir nestipriai įskeltą stiklą verta keisti nauju. Laikui bėgant stiklas dėl valytuvų įtrinto purvo, krušos, netinkamai parinkto gremžtuko ar kitų išorinių faktorių tampa išvagotas duobučių ir įbrėžimų. Kitaip sakant, tam tikrose situacijose stiklas dėl savo susidėvėjimo neturėtų būti remontuojamas ir, siekiant sumažinti rūpesčių bagažą, jį siūloma keisti nauju. Beje, nauji auto stiklai turėtų būti pasirenkami įvertinus jų kokybę ir eksploatacijos laiką. Venkite pigių gaminių, kurie pareikalaus itin greitų remonto darbų. Rinkitės minėtosios srities profesionalus ir bendraukite su ilgametę patirtį turinčiais stiklų keitimo meistrais, kurie darbo procese taiko šiuolaikinius sprendimus ir suteikia garantijas.
Ekspertai pataria
Jei ant stiklo pastebėjote įdaužą, nieko nelaukite ir kreipkitės į specialistus. Pažeistą vietą reikėtų užklijuoti izoliacine medžiaga. Jei įmanoma, automobilį apsaugokite nuo drėgmės, t. y. automobilio neplaukite. Nepamirškite, kad tinkamai transporto priemonės eksploatacijai būtina reguliariai keisti stiklų valytuvų gumas (ypač – pasibaigus žiemai), naudoti kokybiškus langų gremžtukus.