Kiekvienam vairuojančiam motorinę transporto priemonę aktuali tema – padangos. Padangos skirstomos į tris pagrindines grupes: žieminės padangos, vasarinės padangos ir universalios, tinkamos važinėti ištisus metus.
Padangų klasifikacija
Pagal sezoniškumą, kaip jau minėta, padangos skirstomos į vasarines, žiemines arba universalias. Žieminės, savo ruožtu, dar skirstomos į dygliuotas ir nedygliuotas. Pagal hermetizaciją skiriamos dvi padangų grupės: kamerinės ir bekamerinės. Pagal konstrukciją padangos skirstomos į radialines ir diagonalines. Padangose svarbus protektoriaus gylis bei raštas. Pagal protektoriaus raštą padangos skirstomos į: simetrinio rašto, asimetrinio rašto, kryptinio rašto ir kryptinio asimetrinio rašto.
Taip pat padangos skirstomos ir pagal paskirtį, t. y. skirtos lengviesiems automobiliams, visureigiams, komerciniam transportui (t. y. mikroautobusai bei nedideli sunkvežimiai), krovininiam transportui bei žemės ūkio transportui ir kitoms motorinėms priemonėms, pavyzdžiui, padangos motociklams.
Daugiausia rinkoje siūloma padangų automobiliams. Padangos pasirenkamos, atsižvelgiant į minėtąją klasifikaciją ir į pirkėjo poreikius bei galimybes, nes padangos visgi nėra itin pigus pirkinys. Priklausomai nuo transporto priemonės, reikalingos skirtingų matmenų padangos. Pavyzdžiui, padangos visureigiams yra aukštesnės, platesnės, ratlankių dydis taip pat didesnis. Padangos aukštis bus didesnis nei padangos mažam automobiliui. Tiesa, norintiems keisti padangas, kartais kyla klausimas, kaip apskaičiuoti padangos plotį ir aukštį? O tai padaryti nesudėtinga internete, nes yra pateikiamos net kelios tokios skaičiuoklės, todėl apskaičiuoti paprasta ir greita.
Padangos visureigiams būna skirtos važinėti ne tik keliais. Kalbant apie padangas visureigiams, tikslinga paminėti ir padangas bekelei. Šioms padangoms būdingas šakotas, kartais prekybininkų net agresyviu pavadinamas, protektoriaus raštas, taip pat šių padangų šonai būna sustiprinti, kas leidžia padangas naudoti prie mažo slėgio, pagerinant padangos sukibimą ir visureigio pravažumą. Bekelei skirtos padangos nerekomenduotinos važinėti kitais keliais. Prie šių padangų techninių specifikacijų dažnai būna nurodyta, kad padangų paskirtis 80-95 proc. bekelei ir tik 5-20 proc. važiavimui asfaltuota danga. Dar viena kategorija didesnių nei lengvųjų automobilių padangų – padangos keturračiams.
Tuo tarpu padangos motociklams dar skirstomos ir pagal tai, kur ir kokiu tikslu bus naudojama transporto priemonė. Pavyzdžiui: rinkoje yra padangos itin galingiems motociklams; važiavimui tiek keliu, tiek ir už kelio ribų; padangos, skirtos pasiekti nutolusioms vietovėms, taip pat toms, prie kurių sunku privažiuoti; padangos, skirtos lenktynėms bei raliams; dykumomis važiuoti skirtos padangos ir kt.
Padangos: pirkti parduotuvėje ar internetu?
Padangos internetu – galbūt vis dar kažkam sukelia abejonių toks pirkimo procesas. Pirkimas internetu yra kažkiek rizikingas, jei perkami, pavyzdžiui, drabužiai, batai ir pan., kur spalva bei dydis gali neatitikti. Tačiau padangos yra toks pirkinys, kurį tikrai galima įsigyti internetu su mažiausia rizika. Jei žinomi visi reikalingi parametrai – tai padangos internetu kainuos ženkliai pigiau nei parduotuvėje, taip pat greičiau ir patogiau.
Padangų kaina
Padangų kainos labai svyruoja, priklausomai nuo jų techninių charakteristikų, kokybės, gamintojo. Populiariausiomis pagal pardavimus laikomos padangos Bridgestone, kurios yra ir kokybiškos.
Paprastai už vieną padangą lengvajam automobiliui kainos prasideda nuo šimto litų, tačiau internete galite įsigyti pigiau. Tuo tarpu padangos džipams kaina prasideda nuo apytiksliai 250 litų.
Padangoms akcijos dažniausiai taikoma rudens ir pavasario sezonais, o tiksliau – prieš terminą, kada turi būti keičiamos transporto priemonių padangos. Jei nesate pasirinkęs konkretaus pardavėjo, parduotuvės, tuomet pasinaudokite interneto teikiamomis galimybėmis: paieškos sistemos laukelyje suveskite frazę ,,padangos akcija“ ir pasirinkite tą, kuris siūlo didžiausią nuolaidą, tačiau ir gerą kokybę.